Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

Toulky Honfleurem a jeho okolím

Nevelké přístavní město Honfleur právem patří ke klenotům atlantského pobřeží Normandie. Na jeho návštěvníky čeká množství starobylých budov, nečekané písečné pláže „květinového pobřeží“ a spousta zajímavých míst v okolí. Díky dálnici se odsud dá snadno přepravit za dalšími atrakcemi departmánu Calvados. Objevte je i vy s naším poznávacím zájezdem do Normandie.

 

Typickým panoramatem Honfleuru jsou pitoreskní, úzké a přitom vysoké domy tísnící se u pobřeží přístavu, postaveného už v 17. století. Pokochejte se jejich nadčasovou krásou a vypravte se na místní tradiční rybí trh, kde můžete koupit čerstvé úlovky zdejších rybářů.

Zkuste to nejlepší z poznávacích zájezdů do Normandie

Nejstarší pamětihodností Honfleuru je jedinečný dřevěný kostel Saint-Étienne z konce středověku. Uvnitř si můžete prohlédnout pěknou námořní výstavu Musée de la Marine, ostatně Honfleur nabízí kvalitních muzeí vícero. Rozhodně se zastavte v Musée d’Ethnographie et d’Art Populaire, prezentujícím život v Normandii v minulosti, a v impresionistické galerii Musée Eugene Boudin.

Nejrozměrnější – a to doslova – památkou Honfleuru je svatostánek Saint-Catherine, největší dřevěný kostel ve Francii. Díky svým podivuhodným zvonicím jej jako předlohu využila celá řada malířů v čele s Monetem. Za vidění rozhodně stojí i „greniers à sel“, tedy obří sklady na sůl a tresky s obrovskými dřevěnými střechami.

Mondénní Honfleur a další taje u Lamanšského průlivu

Honfleur je součástí „Normandské riviéry“, jejíž rozvoj je spojen s rozkvětem svěžích přímořských středisek v tomto regionu Francie jako Cabourg, Deauville, Blonville či Villers sur Mer. Městečka se dosud pyšní zvláštní secesní atmosférou, omamující dnešní rekreanty stejně jako ve druhé polovině 19. století, kdy byla vystavěna. Zkuste dovolenou v Normandii a nebudete litovat.

Oblast kolem Honfleuru je spojená především s postavou Viléma Dobyvatele, vládce nad Anglií po vítězné bitvě u Hastingsu roku 1066. Za zmínku v této souvislosti stojí Bayeux, kde si lze prohlédnout vzácnou tapisérii, a Dives sur Mer s dobovou vesnicí „Village d'Art Guillaume le Conquérant“. Nezapomeňte ani na dvě normandská velkoměsta: na velký přístav Le Havre a na úchvatný Caen s hradní zříceninou z jedenáctého století a zbytky gotické katedrály Saint-Étienne-le-Vieux.

Typy zájezdů
Vyhledat zájezd
a

a

TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit