Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

Turecko rozvolňuje, turisté mají výsadní postaveníŽe se v této době nevyplatí cestovat, protože jsou zavřená muzea, památky, restaurace...? Není tomu tak všude. Třeba v Turecku si zahraniční turisté užívali výsadní postavení i během lockdownu, který tu platil od listopadu. Zatímco místní lidé museli o víkendech sedět doma, zahraniční návštěvníci se mohli procházet ulicemi a obdivovat mešity a expozice v muzeích. Nyní Turecko začalo lockdown rozvolňovat pro všechny.
 
Rozvolňování podle provincií

Od začátku března 2021 začalo v Turecku rozvolňování lockdownu, který tu platil od 20.listopadu. Rozvolňování je postupné a řídí se podle počtu nakažených na 100 tisíc obyvatel v jednotlivých tureckých provinciích.
 
Během lockdownu platil v celém Turecku víkendový zákaz vycházení z domu, pokud se ovšem nejednalo o nejnutnější případy. Stejně tak během týdne platil zákaz nočního vycházení. Restaurace a kavárny byly zavřené a jídlo mohly jen rozvážet. Občané do 20 let a nad 65 let nemohli během týdne cestovat hromadnou dopravou během vymezených časů.
Tyto zákazy a nařízení se začaly postupně měnit a rozvolňovat. Děti začínají opět chodit do škol, otevírají se bazény, posilovny a sportovní zařízení. V provinciích budou nyní restaurace otevřené od 7 do 19 hodin. Pouze v provinciích s velmi vysokým rizikem si lidé tureckou kávu v kavárně zatím nevypijí.
Víkendový zákaz vycházení je zrušen v celém Turecku. V celé zemi zatím stále zůstává zákaz nočního vycházení od 21. do 5. hodiny ráno. Všechna tato omezení se ale netýkaly a netýkají zahraničních turistů.
 
 
Zahraniční turisté mají v Turecku velká privilegia

Zatímco omezeních pro turecké obyvatelstvo byla spousta, zahraniční turisté se těšili v této době nevídaným privilegiím. Během víkendového zákazu vycházení turisté mohli objevovat spletité uličky Istanbulu, obdivovat siluety minaretů a procházet se rozsáhlým areálem paláce Topkapi. Některé restaurace v istanbulské historické čtvrti Sultanahmed tajně turisty hostily ve svém interiéru. Turecko se navenek i v době lockdownu prezentovalo jako bezpečná země pro cestování.
Ostatně, propagační spoty turecké centrály cestovního ruchu lákající turisty do Turecka jste mohli spatřit i v českých médiích. Jediným požadavkem bylo (a stále je), předložit při příletu negativní PCR-test ne starší než 72 hodin.
Vše, co měli turisté dovoleno v době lockdownu je i nyní povoleno. Rozdíl je v tom, že nyní o víkendu budete moci zažít ten pravý ruch na istanbulských trzích a ulicích, posedět si na terase kavárny u dobré turecké kávy nebo poobědvat kebab a jiné vyhlášené speciality turecké kuchyně v místní restauraci.

 

Co vás v Turecku čeká

Odpočiňte si od nepříjemných zákazů a omezení, které se na nás v české kotlině valí! Nasajte atmosféru orientu! Poznejte zemi, kde se Evropa setkává s Asií! V Turecku na vás čekají památky, které se svým významem a jedinečností zapsaly do seznamu UNESCO. V Istanbulu se projdete Starým městem a navštívíte nejslavnější chrám Byzantské říše - Hagia Sofia. Prohlédnete si rezidenci osmanských sultánů - palác Topkapi - s rozkvetlými zahradami. Zažijete atmosféru orientálního velkého bazaru Kapali Çarşisi, kde budete moci smlouvat o ceny suvenýrů. Zážitkem je také podvečerní plavba Bosporem. A nesmíte opomenout ani ochutnávání tureckých specialit.
I mimo Istanbul si užijete nezapomenutelnou dovolenou. V asijské části Turecka na vás čekají další památky ze seznamu UNESCO. Jedna ze světově nejslavnějších archeologických lokalit - Trója - nebo třeba nejzachovalejší antické město Efés. V Pamukkale vás uchvátí scenérie bílých vápencových kaskádovitých jezírek, které se na slunci nádherně třpytí.
Poznávání zajímavých míst Turecka si také můžete zpestřit osvěžující koupelí v Egejském moři a opalováním na sluníčku na místní pláži.
 
 
Kam a kdy s námi do Turecka?
Poznávací zájezdy Turecko (redok.cz)
4.3. 2021
Autor článku: CK Redok Travel

 
Typy zájezdů
Vyhledat zájezd
a

a

TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit