Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

Umbrie čeká! Co musíte vidět v této části Itálie?

Když se řekne Itálie, většina lidí si představí dobré jídlo, krásné pláže, případně historické památky, jaké najdete v Římě. V regionu Umbrie ovšem najdete něco úplně jiného. Středověká městečka, renesanční paláce a překrásné kostely.

Říká vám něco město Perugia? Milovníci sladkostí možná tuší, že právě odsud pochází proslulé italské čokoládové bonbony Baci (v překladu Pusinky). A právě toto město je hlavním městem Umbrie a jedním z nejzachovalejších horských měst v regionu. Co takhle odstartovat zde poznávací zájezd do Umbrie? Prohlédnete si zde zachovalé hradby obklopující středověké centrum, prozkoumáte strmé uličky nebo katakomby Rocca Paolina.

Dovolená v Umbrii

Za návštěvu stojí i středověké Assisi

Assisi překvapivě není příliš zahlcené turisty, což je rozhodně důvod, proč by ho vaše dovolená v Itálii měla zahrnovat. Mají zde spoustu kostelů, kromě jiného přestavěný římský chrám Minerva na hlavním náměstí. Největší místní hvězdou je však bazilika di San Francesco, dvoupatrová budova se dvěma kostely nad sebou, v jejíž kryptě leží ostatky svatého Františka. V horní bazilice stěny zdobí jedno z nejslavnějších uměleckých děl světa, fresky Giotta a jeho žáků. Zobrazují výjevy ze života sv. Františka a dojmou vás, i když nejste zrovna věřící.

Užijte si plavbu na poklidném ostrově

Dovolená v Umbrii by rozhodně měla zahrnovat i návštěvu místního jezera Trasimeno, uprostřed nějž je poklidný ostrov Polvese. Ostrůvků je na něm popravdě více a dva jsou přístupné veřejnosti, avšak Polvese stojí za návštěvu. Z mola v San Feliciano je to sem jen 10 minut plavby na trajektu. Trajekt vás ovšem transportuje do přírodního ráje se stezkami, plážemi, muzei, vědeckým parkem a spoustou zelených ploch. Trajekty zde fungují denně, vyplouvají každých 40 minut.

Zájezdy Umbrie

Jak vidíte, poznávací zájezdy do Itálie nemusí mířit jen do Říma!

Typy zájezdů
Vyhledat zájezd
a

a

TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit