Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

Užijte si Bretaň tajuplnou a historickou

Na první pohled se sice oblast na západě Francie nemůže pochlubit takovými lákadly, jako jsou vysoké hory nebo pláže pod žhavým letním sluncem, ovšem zdání klame. Během poznávacího zájezdu do Bretaně vás přesvědčíme o pravém opaku. Zkuste malou ochutnávku, zveme vás za pěti bretaňskými historickými klenoty.

 

 

Když Atlantik ustupuje, je pobřežní čára vzdálena kilometry daleko. Jakmile ovšem nastane příliv, voda se ďábelskou rychlostí vrací zpět a promění Mont-Saint-Michel v ostrov spojený s pevninou úzkým náspem. K dalším tahákům tohoto skaliska na pomezí Bretaně a Normandie patří množství historických památek. Proslulé jsou zdejší opatství, klášterní kostel, klášterní budovy v gotickém stylu a opevnění. Od roku 1979 je Hora svatého Michala součástí seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO.

Největší lákadla pobytu v Bretani

Trochu více na západ se v rozeklaném ústí řeky Rance do Atlantského oceánu nachází přístavní Saint-Malo. Nejoblíbenějším místem návštěvníků je bezesporu opevněné Staré město chráněné mohutnými hradbami a vodním příkopem. Lze do něj vstoupit z několika stran, branou Porte St-Vincent, Porte St-Thomas či Grande Porte. Srdce města tvoří ohromná katedrála Saint-Vincent z dvanáctého století, východní část se pyšní pěkným gotickým hradem.

 

 

Již asi před dvěma tisíci let existovaly základy historického Vannes v Morbihanském zálivu. Město je obehnáno mohutnými hradbami, za nimiž se ukrývají cenné historické skvosty. Na zájezdu do Bretaně zde objevíte gotickou katedrálu svatého Petra, barokní kostel Saint-Yves, archeologické muzeum a muzeum výtvarného umění, městskou bránu Saint-Vincent z 18. století a mnoho dalšího.

Prožijte dovolenou v Bretani ve stínu starobylých památek

O kus dál v departmánu Morbihan najdete obec Carnac. Stala se slavnou především díky třem tisícovkám neolitických menhirů zdobících okolní krajinu. Z historických staveb je zajímavý hlavně barokní kostel Saint-Cornély a kaple La Madeleine a Saint-Michel. Svou popularitu si tady dovolená v Bretani drží i díky možnosti vyzkoušet si nejrůznější vodní sporty jako jachting a windsurfing, pro něž zde jsou ideální podmínky.


p> ;

Starobylé město Quimper v departmánu Finistère bylo vybudované na soutoku řek Le Steir a L'Odet. Může se pochlubit řadou významných památek, jako je římskokatolická katedrála Saint-Corentin, středověké opevnění, muzea a kostely Locmaria či Saint-Mathieu. Zdejší atmosféra hrázděných domů a fajánsové keramiky je jedinečná.

Typy zájezdů
Vyhledat zájezd
a

a

TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit