Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

Vydejte se za historickými perlami pikantního Maďarska

Bývalé Uherské království se sice nemůže pochlubit mořem ani vysokými horami, přesto svým návštěvníkům nabízí magnetů více než dost. Ty nejdůležitější si nyní představíme a vy se poté za nimi vypravíte s naším poznávacím zájezdem do Maďarska.

 

Nevelký Mosonmagyarovár na severu Maďarska u slovenských hranic se pyšní neobvyklým přízviskem „město zubařů“. Ordinací je tady skutečně požehnaně, snad díky blízkosti Rakouska a jeho movité klientely. Vás však místo vrtačky osloví spíše historické centrum s nádherným zámkem a termální lázně.

Na toulkách mezi Budou a Peští

Maďarská metropole Budapešť je skutečnou perlou země nad Dunajem. Stačí jmenovat jenom pár největších atrakcí, jako je hradní vrch Várhegy s Rybářskou baštou, Matyášovým chrámem a královským palácem, bazilika svatého Štěpána či historické metro. Dávné římské Aquincum, to je však také rušná třída Váci utca, Vidámpark, zoo a především termální lázně Széchenyi, Gellért nebo Palatinum.

 

Starobylý Ráb leží na soutoku tří řek kousek od Dunaje a zaujme mnoha barokními paláci, termálními lázněmi a katedrálou Nanebevzetí Panny Marie. Město, v maďarštině zvané Györ, však turisty na dovolenou v Maďarsku láká také radnicí s věží vysokou 60 metrů a bělostným kostelem svatého Ignáce.

Památky s vůní benzínu

Městečko Jedlová je mezi znalci umění a architektury proslavené nádherným královským zámkem se zahradami. Milovníci rychlých kol ho znají spíše pod názvem Gödöllö a ví, že jenom kousek odsud se nachází Hungaroring, okruh pro závody vozů formule 1. Vyzkoušejte náš poznávací zájezd po Maďarsku, vidíte, že se máte na co těšit.

 

Barokní perlou severozápadního Maďarska je Jager se 150 chráněnými barokními domy, chrámem a hradem. V maďarštině zvaný Eger se pyšní i tureckým minaretem a nesmí chybět ani obligátní termální lázně, zde pojmenované Egertermálfürdö.

Poznávací zájezd Maďarsko nejsou jenom termály

K dalším význačným skvostům země pusty, čardáše a tokajského patří Pětikostelí (Pécs) s osmanskou mešitou paši Quasima, honosnou univerzitou i nádražím, město kostelů a vína Šoproň nebo Miškovec s gotickým kostelem na hoře Avas.

 

Dostali jste na pobyt v Maďarsku chuť? Tak to se vám určitě bude líbit v Debrecíně s velkým kalvínským kostelem z 19. století a v Segedíně (Szeged), kde kromě stejnojmenného guláše a uheráku stojí i krásná novogotická katedrála.

Typy zájezdů
Vyhledat zájezd
a

a

TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit