Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

Zažijte Ligurii v pohodovém městečku Rapallo

Zvedající se kopce Apenin, do nekonečna se rozprostírající Ligurské moře a pohodová atmosféra malebných uliček a náměstí, stíněných košatými palmami: to je typický kolorit italského městečka Rapallo, vklíněného do jedné z mnoha zátočin na pobřeží Ligurie. Dovolenou si tady užijete v rytmu koupání, procházek a výletů na různá nevšední místa.

Idylická atmosféra a množství pamětihodností

Příjemné subtropické počasí, možná ještě teplejší, než byste čekali – to zásluhou apeninských hřebenů, bránících průniku chladných vnitrozemských větrů, přispívá k renomé Rapalla jako vyhledávaných klimatických lázní. O zbytek se postarají komfortní vilky rozházené po přímořských svazích, dostatek sportovních aktivit včetně plaveb loďkami i vyhlášené golfové hřiště s kostelíkem u greenu sedmé jamky.

 

K největším tahákům v Rapallu se řadí kastel Punta Pagana a především středověká pevnost na blízkém ostrůvku k ochraně před piráty. Ze sakrálních památek vyniká novoklasicistní bazilika San Gervasio e Protasio a kostel San Stefano. Ve městě však během poznávacího zájezdu do Ligurie můžete obdivovat i trosky románského mostu Ponte di Annibale, brána Porto delle Saline či altán Chiosco della Musica.

Odpočinková i poznávací dovolená, Ligurie nabízí dostatek všeho

Klid nad Rapallem hlídají svatostánky Montallegro a Caravaggio, k nimž vás na Monte Rosa vyveze kabinová lanovka. Ale to už jste v podhůří Ligurských Apenin, jako stvořeném ke svižným výšlapům. Ještě kousek dál se k nebi tyčí malebné, v zimě zasněžené vrcholky jako Monte Ramaceto (1 345 metrů) nebo Monte Caucaso (1 250 metrů).

Rapallo se pyšní mimořádně výhodnou polohou u Ligurského moře. Po dálnici je to jen pár minut do Janova, rodiště Kryštofa Kolumba. Největší italský přístav, rozložený v úzkém pásu mezi pobřežím a strmě stoupajícími svahy hor, se pyšní dómem San Lorenzo s údajným Svatým pohárem, obří bránou Porta Soprana či dóžecím palácem na Piazza de Ferrari. Městské muzeum ukrývá Kolumbovy písemnosti a Paganiniho housle a jedinečným zážitkem je prohlídka úžasného mořského akvária. Pobyt v Ligurii využijte i k poznání národního parku Cinque Terre s těžko dostupnými, pitoreskními obcemi, namačkanými na skalnatých svazích hned u moře.

Typy zájezdů
Vyhledat zájezd
a

a

TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit