Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

Zájezdy - CK REDOK - Poznávací zájezdy do evropských a exotických destinací

Krakow je metropole v Malopolském vojvodství v Jižním Polsku. Nejstarší zmínka o Krakově se objevila již v polovině 10.století. Vydejte se s námi na poznávací zájezd do Polska a jeho velikonočního Krakova.

 

První zastávkou bude poutní místo Kalwaria Zebrzydowska, nejneobvyklejší kalvárie v Polsku, která sestává ze 40 kaplí na okolních kopcích, zdobí ji nizozemské motivy. Zastavíme se také v nedalekém městečku Wadowice, které je známé tím, že se tu narodil papež Jan Pavel II (Karol Wojtyla). Prohlédnout si zde můžeme i muzeum nazvané Dům Jana Pavla II. Ve městě králů, v Krakově si prohlédneme pahorek Wawel, nízký vrch, na kterém je vystavěn Královský hrad s gotickou katedrálou, která je tradičním místem ke korunovaci králů.

 

Severně od Wawelu se také můžeme projít Starým městem, kde uvidíme nejkrásnější ulici starého Krakova, Kánovickou. Na naší cestě při poznávacím zájezdě dostanete určitě i hlad. Polská kuchyně patří hlavně aromatickým uzeninám a sleďům na různé způsoby, jídelníček ovšem proslavily vynikající palačinky, plněné těstoviny a ovocné knedlíky. V nabídce však najdete i vydatné polévky, masové chody, či sladké nebo kyselé omáčky, také si ve zdejších restauracích pochutnáte na kachně po Krakovku.

 

Při poznávacím zájezdě Krakovem navštívíme i Hlavní náměstí na kterém stojí nádherná renesanční budova Sukiennice, která nahradila původní gotickou tržnici, kde v přízemí najdete několik obchůdků se suvenýry a pár kavárniček, první patro patří galerii.

 

Také impozantní Kostel Panny Marie, který je symbolem polské architektury, např. gotické vitráže, rozměrný Krucifix a další. Známá Hejnalika, věž z které denně zní trubačská melodie.

 

Jednou z mála dochovaných částí středověkého opevnění je Floriánská brána. Dalším prvkem dochovaného opevnění je také Barbakan, dvojitý prstenec hradeb. Pochází z let 1498-99.

 

Na poznávacím zájezdě Krakovem zavítáme do známé čtvrti, která nese název Kazimierz. Prolínají se tu židovské a křesťanské tradice. Na centrální ulici Szeroka, napočítáte hned pět synagog. Na cestě za našimi toulkami Polskem nesmí chybět prohlídka solného dolu Wieliczka. Tento solný důl stále pracuje.

 

Město Krakow vás určitě okouzlí hned, jak jej spatříte, Krakov má prostě svůj půvab.

Typy zájezdů
Vyhledat zájezd
a

a

TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit