Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

Itálie se otevírá

Cestování po Itálii je opět radostnější. Po týdnech, kdy byly kvůli nepříznivé epidemiologické situaci zavřené nejen bary a restaurace, ale i všechna muzea a památky, se život ve většině italských regionů vrací pomalu k normálu. Většina regionů totiž přešla z oranžového stupně do žlutého, který dovoluje restaurace a památky přes den otevřít. Italové a turisté si tak mohou opět posedět v oblíbené kavárně u dobré kávy a obdivovat umělecká díla starých mistrů ve vyhlášených galeriích.
 
Většina Itálie přešla na žlutou. Co to znamená?
 
Stejně jako u nás, i v Itálii se současný život řídí jakýmsi semaforem. Až do konce ledna platil na Apeninském poloostrově oranžový stupeň výstrahy, který znemožňoval zajít si do restaurace na dobrý oběd. Na začátku února ale italská vláda přesunula většinu regionů do mírnějšího, žlutého, stupně rizika.
Restaurace, bary a kavárny tak opět mohou přivítat své klienty a to do 18. hodiny. Do 22. hodiny si můžete v restauraci jídlo vyzvednout s sebou. I nadále tu platí zákaz nočního vycházení od 22 do 5 hodin ráno.
Muzea a památky se veřejnosti také otevírají. Zatím tedy jen přes týden, aby se zabránilo víkendovým aglomeracím, ale i to je skvělá zpráva pro všechny milovníky umění a historie.

Otevřený Řím

Řím je jedním z nejbohatších měst světa, co se architektury, umění a významných památek týká. Je to město, kde se psaly dějiny antické Evropy. I zde nyní platí žlutý stupeň. Římanům a turistům se tak opět nabízí možnost projít se monumentálním Římským koloseem, antickým Forem Romanem, Andělským hradem nebo si prohlédnout sochu slavné vlčice v Kapitolských muzeích.
Znaveným nohám pak můžete nechat odpočinout nejen na lavičce v parku, ale přímo na terase některé z kaváren, kde si vychutnáte vynikající italské espresso.
 

Vatikánská muzea opět vítají návštěvníky
 
Vatikán je státem ve státě. Je to jediné místo, kde snad po celou dobu svítila na epidemiologickém semaforu zelená. I přesto se Vatikánská muzea na podzim uzavřela světu. Nyní se po neuvěřitelných 88 dnech tato umělecká svatyně opět otevřela veřejnosti. Tak dlouho zavřená byla Vatikánská muzea naposledy za druhé světové války.
Vatikánská muzea ukrývají jedny z největších sbírek umění na světě. Chodby muzejního komplexu se táhnou v délce 7 km a v jednotlivých sálech na vás čekají artefakty pocházející z nejstarších egyptských a etruských dob, nádherné tapiserie, sbírka kočárů nebo třeba vystavené papamobily. Skvostem celého komplexu je pak Sixtinská kaple vyzdobená malbami významných renesančních umělců. 

Další oblasti, kde je cestování snadnější

Kromě oblasti hlavního města se cestování usnadnilo i v dalších 15 italských regionech. Ochutnat vyhlášenou italskou pizzu přímo v restauraci tak nyní můžete třeba v Benátkách, ve Florencii nebo Miláně. K životu se probouzejí i úchvatné toskánské zahrady a uličky rybářských vesniček oblasti NP Cinque Terre. S příchodem jara rozkvetou i subtropické zahrady okolo severoitalských jezer obklopených stále ještě zasněženými vrcholy Alp.
I přesto, že cestování hážou klacky pod nohy měnící se nařízení a nutnost vlastnit negativní test, nabízí se nyní turistům jedinečná možnost užít si italské památky beze front a tlačenic.
 


CK Redok Travel doporučuje:

Rozkvetlá italská jezera, Lago di Como, Lago Maggiore a Lago d´Orta
Apulie, exotická kráska Itálie
Neapolský záliv, mezi Vesuvem a ostrovem Capri
Řím, věčné město
Řím a Vatikán, letecky
Krásy severní Itálie
Poznávací zájezd Itálie - Toskánské souostroví - perly Bohyně lásky 

Více zájezdů do Itálie najdete v nabídce zde
Autor článku Redok Travel, 9.2.2021
Typy zájezdů
Vyhledat zájezd
a

a

TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit