Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

Jezero Bajkal perla Sibiře / Vlakem po Transsibiřské magistrále, Tunkinsky NPJiž více jak sto let spojuje Evropu a Dálný východ 9288 km dlouhá Transsibiřská magistrála. Transsib, jak se železniční trati také říká, je nejdelší železnicí světa, která vede přes sedm časových pásem a větví se na několik tras. Na své cestě z Moskvy do Vladivostoku Trassibiřská magistrála křižuje i nádhernou sibiřskou oblast jezera Bajkal. Nasedněte do vlaku a vydejte se poznat krásy ruské přírody! Cesta to bude jistě nezapomenutelná.
 
Co vás čeká na Transsibiřské magistrále
 
S nápadem postavit železnici, která by dopravovala lidi a zboží z evropské části Ruska na pobřeží Tichého oceánu, přišel v roce 1891 car Alexandr III. První provoz byl sice zahájen v roce 1903, ale tehdy ještě bylo po cestě mnoho přestupů a přes Bajkal se muselo plout parníkem. Od roku 1916 jezdí vlak z Moskvy do Vladivostoku bez přestupů. Cesta původně trvala zhruba měsíc. Dnes ji vlaky zvládnou za 6 dní.
Cestování vlakem má své kouzlo. Na Transsibiřské magistrále na vás čekají zajímavé zážitky a okamžiky. Z vlaku budete pozorovat měnící se krajinu zelených lesů, stepí a jezer. Spatříte vrcholky Uralu. Projedete sibiřskou tajgou, kolem veletoků řek a rozlehlého jezera Bajkal. Zažijete čilý ruch na nástupištích zastávek, na kterých vlak zastaví. Prodavačky vám budou nabízet pečivo, uzené ryby, sladkosti a jiné lahůdky. Nebojte se ochutnávat!
Během cesty na východ bude naší první zastávkou historicky zajímavý Jekatěrinburg.  Dále budete mít možnost projít se starými uličkami tatarstánské Kazaně, kde mezi nejvýznamnější stavby patří jednoznačně Kazaňský Kreml (UNESCO), symbol státnosti celého Tatarstánu. Dnešní Tatarstán a Kazaň patří k nejbohatším ruským regionům a životní úroveň je zde minimálně 4x vyšší než je průměr ve zbytku Ruska. Stanete na místě, kde se setkává Evropa s Asií. Zajímavou zastávkou na Transsibiřské magistrále bude i Irkutsk v jižní části Sibiře, který leží již nedaleko břehů jednoho z cílů naší cetsty jezera Bajkal. Setkáte se s místním obyvatelstvem a nahlédnete do historie. Věděli jste, že během ruské bolševické revoluce a v průběhu občanské války byla část Transsibiřské magistrály pod dohledem československých legií? Podél trati dodnes stojí památníky padlým legionářům.
Vydejte se s námi na netradiční poznávací zájezd Transsibiřskou magistrálou! Vlakem z Moskvy přes Ural, Sibiř, Burjatsko do Mongolských stepí a Pekingu.

Více o programu zájezdu se dozvíte zde » Poznávací zájezd Transsibiřská magistrála, Rusko 2021 | CK Redok
 

Jezero Bajkal je perlou Sibiře

Jezero Bajkal leží v jižní části východní Sibiře na rozhraní Burjatské republiky a Irkutské oblasti, v přechodném pásmu mezi mongolskou stepí a sibiřskou tajgou, jeho okolí se pyšní tolika zajímavostmi a přírodními krasami, že se vyplatí zde strávit více dní. V roce 1996 bylo jezero Bajkal zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.
Bajkal je nejhlubším a nejstarším jezerem světa. Jezero vzniklo v příkopové propadlině na hranici euroasijské a amurské tektonické desky někdy před 25 miliony let. Jeho hloubka dosahuje 1642 m. Obvod jezera činí téměř 2000 km a šíře dosahuje v průměru necelých 50 km. Bajkal je zároveň druhým největším ruským jezerem a místní lidé jej nazývají mořem. V průzračných vodách tohoto "moře" žije množství živočichů, včetně tuleňů bajkalských, kteří jsou kromě svých příbzuných od kanadského jezera Lower Seal Lake jedinými tuleni světa, kteří žijí pouze ve sladké vodě. Tři čtvrtiny zdejších živočichů zde žijících nenajdete nikde jinde na světě. Jedním z endemitů je i lososovitá ryba omul, na které si můžete pochutnat v některé z místních restauracích.


 
Oblast jezera se pyšní krajinou nekonečných lesních plání, kterou civilizace zasáhla jen minimálně. Na obzoru spatříte horské hřebeny dvoutisícovek. Do jezera se vlévá více než 300 řek a vytáká z něj jen jedna jediná Angara, která se vlévá se do řeky Jenisej. Najdete tu i termální prameny, ve kterých se můžete za chladných dní ohřát.
Podél západního břehu jezera vede historická Krugobajkalská železnice s mnoha zastávkami a pěknými vyhlídkami na údolí s malebnými vesničkami. Seznámíte se zde i se slavnou historií československých legií, které na Bajkalu vybojovaly jedinou námořní bitvu v českých dějinách.
 Na hladině Bajkalu "plave" 27 ostrovů. Ten největší, ostrov Olchon (730 km2), místní považují za sídlo duchů Bajkalu. Šamanismus je v oblasti jezera rozšířený a vy se během poznávacího zájezdu na ostrově zastavíte a prohlédnete si nejposvátnější  šamanistickou svatyni. S folklorem Burjatů a jejich tradičním i současným způsobem života se můžete seznámit v některém z muzeí i během procházek malebými osadami. Nechte se vtáhnout do poklidné a legendami opředené atmosféry hlubokého a modrého Bajkalu s nepopsatelnou magickou přitažlivostí!  
 
Divoká příroda národního parku Tunkinsky NP

V oblasti Bajkalu zažijete i divoké přírodní scenérie hlubokých ledovcových údolí, hor přesahujících 3000 metrů a vodopádů. Jihozápadně od jezera Bajkal, asi 200 km jižně od města Irkutsk se v Burjatské republice rozkláda nádherný Tunkinsky NP. Národní park je domovem ohroženého leoparda sněžného anebo vlka ryšavého. Své pracoviště má v parku Ruská akademie věd, a vy se budete moci podívat do její radio-astrofyzikální observatoře. Na úpatí pohoří Sajan leží malé lázeňské městečko Aršan, do kterého turisté míří za koupelí v léčivých termálních pramenech, lezením po horách a procházkám krajinou sibiřské tajgy.
Vy se do Národního parku Tunkinsky můžete podívat v rámci poznávacího zájezdu na Bajkal.

Celý program zájezdu najdete zde » Poznávací zájezd Sibiř a jezero Bajkal - Rusko 2021 | CK Redok


 
Poznávací zájezdy do Ruska » www.redok.cz/poznavaci-zajezdy/rusko/
 
Autor článku: Redok Travel, 22.3.2021


 
Typy zájezdů
Vyhledat zájezd
a

a

TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit