Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

Nevšední dovolená v Uzbekistánu si vás získá nejen kouzlem orientu a šperky historie

Dovolená v Uzbekistánu je určena pro náročné cestovatele, kteří se nespokojí s lenošením u moře a nočním životem. Díky tomu, že je stát nedílně spojen s věhlasnou Hedvábnou stezkou, přijdou si na své výletníci lačnící po památkách historie beroucích dech.
Vnitrozemský stát Uzbekistán najdete ve Střední Asii. Je složen z 12 provincií a hlavním městem je Taškent. Ekonomika Uzbekistánu je založena především na exportu bavlny a nevídaných zásobách zemního plynu. Největšími poklady jsou však historické klenoty zapsané na Seznam světového dědictví UNESCO – opevnění Ičan Kala, středověké město Buchara či Samarkand.
 

Taškent – mešity i největší televizní věž

Zajímavý poznávací zájezd do Uzbekistánu vás seznámí s cennými pamětihodnostmi hlavního města Taškent. Patří k nim mešita Hazrat Imam, k níž náleží knihovna a v ní je uschován nejstarší korán na světě. Kroky turistů vedou k madrase Baraka Khana, mauzoleu a nejstaršímu bazaru města. Za zmínku stojí i náměstí Nezávislosti s fontánami. Dominantou města je televizní věž úctyhodné výšky 375 metrů.
 

Samarkand – vůně dob dávno minulých

Jakmile se ocitnete v druhé největší metropoli země, Samarkandu, okamžitě na vás dýchne kouzlo dob dávno minulých. Dovolená v Uzbekistánu dostane ten správný směr, protože spatříte poklady města ležícího na Hedvábné stezce. Na první pohled vás uchvátí náměstí Registran obehnané madrasami i mešita Bibi Khanum.
Dovolená v Uzbekistánu, poznávací zájezd pro rok 2022

Buchary a Ičan Kala

Když se rozhodnete pro poznávací zájezd do Uzbekistánu, nesmí vám uniknout návštěva opevnění Ičan kala ve městě Chiva. Beze slov budete obdivovat prastaré domy a kamenné vstupní brány. Dalším lákadlem zapsaným na Seznam světového dědictví UNESCO je historické jádro města Buchara. Okouzlí vás minaret Kalján, chrám Poi Kalján, mauzoleum.
 
Typy zájezdů
Vyhledat zájezd
a

a

TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit